FUREX Yangın Söndürme tozu

  • 1990 ila 2010 yılları arasında Türkiye temsilciliğini ve distribütörlüğünü yapmış olduğumuz FUREX yangın söndürme tozlarının imalatçısı CALDIC firması ile Ekim 2010 tarihinde aşağıda belirtilen sebepten dolayı ilişiğimizi kesmiş bulunmaktayız.

    19 Ekim 2010 tarihinde tüm müşterilerimize gönderdiğimiz faks mesajında da belirttiğimiz gibi bu tarihten itibaren yine Alman Malı olan RÜHL marka yangın söndürme tozlarının ithalatı ve toptan satışına başladık ve halen devam ediyoruz.

    26 Mayıs 2010 tarihinde İzmir Gümrüğüne gelen FUREX ABC Standard tozlardan TSE numune almış ve İstanbul’da yangın söndürme performans deneyini yapmıştır. Bu deney sonucu olumsuz çıkmıştır. İtirazımız üzerine TSE 31 Mayıs 2010 ila 13 Eylül 2010 tarihleri arasında bir defa İstanbul’da ve bir defa da Gebze de olmak üzere 2 deney daha yapmıştır. Her 3 deneyin de neticesi olumsuz çıkmıştır. Caldic firması Türkiye’ye ekip getirip deneyi kendisinin yapacağına dair söz vermesine rağmen sözünde durmamış ve ürünüyle ilgilenmemiştir. Tozlar aylarca İzmir Gümrüğünde kalmış, TSE uygunluk belgesi vermediği için gümrükten çekilememiş ve sonunda Almanya’ya iade edilmiştir. TSE 16.09.2010 tarihli yazısı ile Caldic firmasına uyarı bildirisi göndermiştir.    Like this post to subscribe to the topic.